Výplně kyselinou hyaluronovou

Zpět

Kyselina hyaluronová je přírodní hydratační látka, která je přirozeně obsažena v lidském těle v poměrně vysoké koncentraci. Tvoří jednu z hlavních složek mezibuněčné hmoty a je součástí pojivových, epiteliálních a nervových tkání. Je také jednou z nejvíce hydrofilních molekul v přírodě a právě díky své jedinečné schopnosti vázat na sebe enormní množství vody (až tisícinásobky své hmotnosti) je velmi důležitou součástí procesu hydratace a regenerace pokožky a díky svým viskoelastickým vlastnostem má široké uplatnění.

Celkem 55% z celkového obsahu této kyseliny v lidském těle se fyziologicky nachází

v pokožce. Výzkumy prokázaly, že s přibývajícím věkem obsah kyseliny hyalurunové v pokožce rapidně klesá, v důsledku čehož dochází k její dehydrataci. Tento pokles vede k projevům stárnutí pokožky a potažmo tvorbě vrásek, mimických rýh, ale i zhoršení schopnosti hojení ran, jizev a regenerace pokožky. Vnější vlivy (znečištěné prostředí) ale i vnitřní vlivy (stárnutí pleti) způsobují snížení hustoty kyseliny hyaluronové v pokožce.

Poklesem kyseliny dochází k dehydrataci pleti, předčasnému stárnutí, ztrátě elasticity a tvorbě vrásek. Nedostatek kyseliny v pleti lze doplnit kyselinou hyaluronovou.

Kyselina hyaluronová regeneruje schopnost kůže zadržet vodu a být tak hydratovaná a bez vrásek. Dochází k tomu navýšením počtu molekul kyseliny hyaluronové a díky tomu také k okamžitému navazování molekul vody v mezibuněčném prostoru. Pleť je tak regenerovaná, vypnutá a efektem je mladistvý vzhled s redukcí vrásek. To vše díky pleti vlastní a přirozené látce, jíž je kyselina hyaluronová.

Kyselina hyaluronová změkčuje a vyhlazuje kůži, má skvělé lubrikační i antioxidační vlastnosti, má protizánětlivé účinky a regeneruje pokožku i do hloubky. Hyaluronová kyselina váže na sebe vodu, brání prostupu virů a bakterií přes pericelulární matrix k buňce, brání ukládání kolagenu a tím podporuje bezjizevnaté hojení tkáně, popsaný je rovněž analgetický účinek.

Aplikací kyseliny hyaluronové udržujete optimální hydrataci pleti, tím oddálíte příznaky stárnutí a zvyšujete celkovou pružnost a elasticitu pleti. Pleť tak získává jasný, zářivý a mladistvý vzhled. Aplikace je vhodná pro všechny typy pleti, zvláště pro zralou, suchou, dehydrovanou, ochablou a trpící známkami stárnutí.

Aplikace

Po předcházející příprave

Nabízíme odbornou aplikaci včetně veškeré související péče a osobního přístupu ke každému pacientovi.

Rovněž tak můžeme nabídnout i další péči lékařského charakteru. Poskytujeme možnost spojit se s námi v čase, jenž Vám vyhovuje).